Autor a jeho múza

Fotografické impresie a figurálne kompozície „Autor a jeho múza“

Zažite v Bratislave fotografické impresie a figurálne kompozície „Autor a jeho múza“

Výstavné plochy Caffe Fuzion Group na Ventúrskej 2 v centre Bratislavy ponúkajú návštevníkom nevídané výtvarné kreácie zo Žilinskej umeleckej dielne dvoch kreatívcov a odlišných osobností, a to skúseného umeleckého fotografa Laca Čierneho a umeleckej múzy, divy Mgr. Valérie Lukáčovej. V tomto roku je to už v poradí tretia autorská výstava, ktorú spoločne pripravili. V Bratislave ukážu zbierku umeleckých impresií, figurálnych kompozícií, aktov, fotografií a obrazov na tému:

„Autor a jeho múza“ s Mottom „Umenie, víno a priateľstvo, OBYČAJNÉ – NEOBYČAJNE“.

Autor a jeho múzaLaco Čierny po sérii individuálnych aj kolektívnych výstav doma aj v zahraničí, na jar 2015 predstavil Žilinskej verejnosti prierez svojej viac 50 – ročnej umeleckej dráhy, kde prvý raz ukázal výsledky tvorivej spolupráce s Valériou. V Bratislave vystavoval aj v minulosti, ako člen skupiny LUX kolégium. Už v minulosti nikoho nenechal na pochybnosti, že je majstrom kompozície, ktorý virtuózne zvládol techniky súčasnej cyber – fotografie, ktorú použil ako umelecký nástroj prezentácie jeho impresionistického videnia sveta.

Valéria Lukáčová je kurátorkou diela Laca Čierneho, a na tejto výstave ukázala aj svoju ďalšiu dimenziu, neobyčajný kreatívny a nenapodobiteľný interpretačný talent pred fotografickou kamerou. Je absolventka Komenského Univerzity v Bratislave, ďalej študovala v Írsku aj vo Fínsku. Pohybové vlastnosti získala návštevou baletnej školy na Slovensku, a osvojovaním prvkov jazzového tanca v USA. Ako Slovenský šampión v 5 – boji má navyše predpoklady fyzicky zvládať náročné interpretačné pózy a pohybovú koordináciu.

Že sa jedná o dvojicu umelecky znalých osobností svedčí aj fakt, že spolu pripravujú dve knihy, z toho jednu monografiu v anglickom jazyku o figurálnej interpretácii, ktorá bude určená najmä pre profesionálov v USA. Niekoľko interpretačných a ilustračných prác z pripravovanej knihy uvidia aj návštevníci tejto výstavy.

Garantom výstavy je Európsky vínny rytiersky stav EVIRS.

Vernisáž výstavy „Autor a jeho múza“ sa uskutočnila v stredu 11. 11. 2015 o 18 hod v Caffe Fuzion Group na Ventúrskej 2 v centre Bratislavy.

Výstava je prístupná verejnosti už od 12.11.2015 do 31.1.2016 denne od 10:00 hod do 24:00 hod.